ProfileSkuteczna pomoc Fundacji "Pan Władek".

Szczegóły można zobaczyć tutaj

Numer konta: 53 1160 2202 0000 0000 5069 9907
ProfilePomoc, która dała nadzieję na ocalenie rodziny. Wychowujący czworo dzieci rodzice mieli być wkrótce pozbawieni praw rodzicielskich. Powodem były fatalne warunki mieszkaniowe. Udało się kupić ocieplone kontenery i teraz cała rodzina może opuścić zrujnowaną ruderę i rozpocząć nowe życie.

O tym, jak straszne są w tym domu warunki, wiedzą nieliczni. Rodzice ze wstydu nie wpuszczają nikogo do środka. Jednocześnie nie chcą wyprowadzić się w inne miejsce. Sprawą przejął się pan Władysław Ornowski. Jego zdaniem jedynym wyjściem będzie zakup kontenerów mieszkalnych. Problem stał się możliwy do szybkiego rozwiązania, gdy oprócz władz gminy pana Władka wsparł poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński. To on przekonał kilka firm do przekazania środków na zakup kontenerów mieszkalnych. Łącznie to prawie sto tysięcy złotych. Tam ruina - tu lśniące czystością pomieszczenia. Wkrótce nastąpi przeprowadzka do nowego locum. Z różnym entuzjazmem do nowego mieszkania odnoszą się najmłodsi lokatorzy. Rodzice są jednak przekonani, że ich pociechy też docenią zalety nowego mieszkania. Głównie z myślą o dobru tych dzieci - inicjatywę Fundacji „Pan Władek” - wspierały też władze gminy. Jednak największego problemu uniknęli rodzice tych pociech. Czas pokaże, czy po opuszczeniu tego domu rodzice będą mieli siły i środki na jego remont, aby tam kiedyś wrócić.