Profile "Więcej serca i mniej barier" Kolejne spotkanie z Panią Beatą Beata Gwoździewicz w Radiu Gdańsk.

- W ciągu dwóch dni zdobyłem bądź otrzymałem około 5 tysięcy produktów. Przerzuciliśmy je już do magazynu i teraz dzielimy. Współpraca z przyjaciółmi układa się bardzo dobrze. Z gdańskim ośrodkiem pomocy, kiedyś społecznej, dzisiaj rodzinie współpracujemy już przeszło 30 lat - przyznał Władysław Ornowski z Fundacji "Pan Władek".
Ostatnio czytelnicy i biblioteki także napotykają wyzwania. - My nawet nie możemy powiedzieć, że wypożyczanie było utrudnione, bo ono było w ogóle nie możliwe. Biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy nie mieli żadnego dostępu do księgozbioru, czy usług technologicznych. Dopiero w ramach drugiego etapu odmrażania jest możliwość otwarcia bibliotek, ale to też nie znaczy, że tak się stanie od razu - prognozuje Ewa Papis z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzeszynie.
Epidemia wpłynęła też na pracę w Środowiskowym Domu Samopomocy w Marszewskiej Górze. - Wprowadziliśmy system zmianowy. Pracują wszyscy poza osobami na zwolnieniach. U nas nikt nie jest w kwarantannie. Podzieliłam wszystkich na grupy. Ja jestem codziennie, a pozostali co dwa dni. Ci, którzy potrafią, gotują i rozwożą jedzenie, a pozostali szyją maseczki - relacjonuje Anna Kolaska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Marszewskiej Górze.

Posłuchaj